פורטל העסקים המוביל בישראל

גבי ושני בר – היזמים שכבשו את ישראל בכוח הרצון והאמונה

על מה נדבר?

עולם היזמות בישראל תוסס ושוקק חיים, מלא בסיפורים מרתקים על אנשים יוצאי דופן שהפכו חלומות למציאות. אבל אם יש זוג אחד שבולט מעל כולם, אלו בהחלט גבי ושני בר. הסיפור שלהם הוא לא סתם סיפור – זה מסע חיים מטלטל ומרגש, רצוף באתגרים ותהפוכות, אבל בעיקר באמונה ובנחישות חסרות גבולות. בואו נצלול לעולמם המרתק של גבי ושני, ונגלה איך הם הצליחו לכבוש את המדינה כולה בזכות הכוח הפנימי והשליחות שלהם.

ילדות של אתגרים – איך הכל התחיל

הסיפור של שני בר מתחיל בילדות לא פשוטה בכלל. כשהייתה רק בת 8, גילו אצלה גידול במוח שאיים על חייה. אבל שני לא ויתרה – בעזרת האמונה שלה, הדמיון והחזון, היא נלחמה במחלה בכל הכוח. עברה ניתוח מסוכן בשוויץ שהציל את חייה, אבל הותיר אותה עם פנים מעוותות וצלקות עמוקות. רק אחרי עשרות ניתוחים היא הצליחה לשקם את עצמה ולהשיב לעצמה את המראה. אבל הכי חשוב – היא יצאה מהסיפור הזה חזקה יותר, עם אמונה בלתי מעורערת בכוחות שלה ושל הבורא.

שני פגשה את גבי, אהבת חייה, והם החליטו להגשים יחד את השליחות שלהם – להקים מרכז ספא שיעזור לאנשים להרגיש טוב יותר עם עצמם, גם פיזית וגם נפשית. אבל אז קרה הבלתי ייאמן.

הטרגדיה שטלטלה את חייהם

מרכזי הספא של גבי ושני פרחו והצליחו, עד שיום אחד פרצה שריפה נוראית באחד הסניפים. המבנה נשרף כליל, ומנהל של אחת החברות שהיו שם מצא את מותו. זה היה אובדן קשה מנשוא בשביל גבי ושני, גם מבחינה עסקית וגם מבחינה רגשית. הם עברו משבר אמיתי ותהו מה הצעד הבא שלהם.

ההחלטה שעיצבה מחדש את חייהם

אבל גבי ושני לא הרימו ידיים. להפך – הם החליטו להפוך את הטרגדיה למנוף לצמיחה ולתרומה. הם ערכו חשבון נפש עמוק, וידעו שהם חייבים לתעל את האנרגיות שלהם כדי לעזור לאחרים. וכך נולד המיזם המדהים "חולמים בגדול".

"חולמים בגדול" – להגשים חלומות ולהעצים אנשים

המיזם "חולמים בגדול" של גבי ושני בר מתמקד בבני נוער בסיכון ובאנשים עם מוגבלויות. המסר המרכזי שלו הוא שאין דבר כזה "אי אפשר". כל אחד יכול להגשים את עצמו ולהצליח, לא משנה מה עבר עליו בחיים או איזה קשיים יש לו. צריך רק הרבה אמונה, כוח רצון ואנשים טובים שידריכו ויתמכו.

שני וגבי בר מפעילים את המיזם בעשרות מוקדים, בשיתוף עם עמותות כמו איל"ן. הם פוגשים אלפי אנשים, נוגעים בחייהם, ועוזרים להם לגלות את הכוחות הפנימיים שלהם ולכבוש כל פסגה. זו השליחות האמיתית שלהם.

מעצימים את בוגרי איל"ן

אחד שיתופי הפעולה המרגשים ביותר של גבי ושני הוא עם איל"ן. הם העבירו קורס מיוחד בן 10 שבועות לבוגרי הקמפוס הווירטואלי של איל"ן, צעירים עם מוגבלויות שרוצים ללמוד, להתפתח ולהשתלב בחברה.

בקורס הם לימדו אותם על הגשמה עצמית, חזון, אמונה ועוד. אבל מעבר לזה – הם פשוט היו שם בשבילם. הקשיבו, עודדו, תמכו וסייעו בכל צעד בדרך. בין אם זה בהשתלבות בעבודה, במאבקים מול רשויות או סתם בחיפוש אחר אהבה וחברה. גבי ושני הפכו לחלק מהמשפחה של איל"ן.

לא שוכחים את הבנות של בית רות

במקביל, גבי ושני גם יצרו קשר מיוחד עם נערות בסיכון מעמותת "בית רות". הם הגיעו לבית רות, שיתפו את הבנות בסיפור האישי שלהם, והעבירו להן את המסר החשוב מכל – לא לתת לקשיים לנצח, להאמין בעצמן ולהיות חזקות.

שני במיוחד הפכה לדמות מעוררת השראה עבור בנות בית רות. הן ראו אישה שעברה כל כך הרבה והצליחה לצאת מזה מחוזקת ומעצימה אחרים. זו הייתה חוויה מכוננת ומשנת חיים בשבילן.

שותפים גם של מועדון תנופה

גבי ושני לא מפספסים אף הזדמנות לתרום ולהשפיע. הם יצרו שיתוף פעולה גם עם מועדון תנופה, מועדון חברתי לבוגרים עם מוגבלויות. הם הרצו בפני חברי המועדון, שיתפו אותם בסיפור שלהם, ואפילו לימדו אותם מדיטציה ככלי להעצמה אישית. המשתתפים ספגו המון וחזרו הביתה עם ארגז כלים חדש ועוצמתי.

הסוד של גבי ושני בר להצלחה

אז מה הסוד של גבי ושני בר? איך הם מצליחים להשפיע על כל כך הרבה אנשים ולחולל שינוי אמיתי? התשובה טמונה בשילוב הייחודי של חוזק פנימי, אמונה בלתי מעורערת ותשוקה אדירה לתת ולהעניק מעצמם.

הם עברו ועוברים כל הזמן אתגרים ומכשולים, אבל תמיד מוצאים את הדרך להפוך אותם לקרש קפיצה להתפתחות ולסיוע לזולת. הם פשוט מבינים שהחיים האלה הם מתנה גדולה, והתפקיד שלנו הוא להשתמש במתנות שקיבלנו כדי להאיר ולחזק אחרים.

גבי ושני בר הם לא עוד זוג יזמים מוצלח. הם שליחים של תקווה, אהבה ואמונה. הם מזכירים לכולנו שהכוח להגשים חלומות ולשנות חיים נמצא בידיים שלנו. רק צריך להעז, לחלום בגדול ולצאת למסע. והם תמיד יהיו שם, ללוות ולהדריך בדרך.

במילים של גבי ושני עצמם: "אנחנו פה בשביל לעזור לכל אדם למצוא את השליחות האישית שלו ולתת לו את הכלים להגשים אותה. זו הזכות הגדולה שלנו והעונג האמיתי בחיים".

מי ייתן ויהיו עוד אנשים כמו גבי ושני בר, שדוחפים את כולנו קדימה ומאירים את העולם בתשוקה ובאהבה שלהם. כולנו יכולים ללמוד מהם ולאמץ את השיעורים היקרים מפז שהחיים שלהם מלמדים. בואו נחלום בגדול, יחד.